Voodipesu soodusmüük, hinnad all kuni 40%!

Oeko-Tex standard 100 sertifikaat

STANDARD 100 by OEKO-TEX® on ülemaailmne sõltumatu süsteem tooraine ning pooleldi ja täielikult viimistletud tekstiilide ning nende tootmisel kasutatavate lisaainete testimiseks ja sertifitseerimiseks kõikides tootmisprotsessi järkudes. Sertifikaat antakse näiteks sellistele toodetele nagu toorained, värvitud kiud, kootud ja silmkoes materjalid, aksessuaarid (nööbid, lukud, õmblusniidid ja etiketid), erinevad valmistooted (igat tüüpi rõivad, majapidamistarbed), tekstiilid, voodipesu, froteetooted jne.

 

STANDARD 100 by OEKO-TEX® reguleerib:

Kemikaalide, nt asovärvide, formaldehüüdi, pentaklorofenooli, kaadmiumi, nikli jms kasutamist ning määrab kindlaks nende normid.
Paljusid kahjulikke kemikaale, isegi kui nende kasutamine ei ole veel seaduslikult reguleeritud.
(Euroopa kemikaalimääruse REACH XVII ja XIV lisa ning ECHA SVHC kandidaatide loendite nõuded niivõrd, kuivõrd neid hindavad OEKO-TEX® assotsiatsiooni eksperdirühmad, mis on seotud kangaste, tekstiilitoodete, rõivaste ja aksessuaaridega. Oluliseks peetud arutelusid ja muudatusi võetakse STANDARD 100 värskendamisel vastavalt OEKO-TEX® nõuetele arvesse võimalikult kiiresti ja tõhusalt.
USA tarbekaupade ohutuse parandamise seaduse (CPSIA) nõuded plii osas. Paljud keskkonnatähtsate ainete klassid. - otsetõlge). Loe rohkem: https://bit.ly/3k9hEnz

AITEX on OEKO-TEX® ametlik esindaja Leedus. AITEX (The Textile Industry Research Association) on eraõiguslik uurimisinstituut, mis uurib ja sertifitseerib mitmesuguseid tekstiilimaterjale ja -tooteid. Instituudi kliendid on pärit väga erinevatest turusegmentidest: sisekujundus, mood, tööriided, tervishoid, spordi- ja vabaajarõivaste tootmine, maa- ja meretransport, lennundus- ja sporditaristu.

Instituut järgib innovatiivseid uuendusi ja rakendab oma tegevuses uusimaid tehnoloogiaid, viib pidevalt läbi teaduslikku uurimistegevust ning aitab muul viisil kaasa tekstiilitööstuse arengule. Testitavatele toodetele püütakse tagada kõige sobivam sertifitseerimine, mis võimaldaks toodetel edukalt rahvusvahelisel turul konkureerida ning hõlpsamini niši- ja luksuskaupade turgudele pääseda.

 

Müüja peab kasutama Oeko-Tex märki koos täpse Oeko-Tex esindajalt saadud numbriga, mida ei tohi ise muuta. Märgil on QR-kood, mille skannimisel pääseb ligi sertifikaadi kirjeldusele ja selle kehtivuse andmetele. 

 

Nostra on sertifitseeritud Swerea/Rise IVF poolt.

https://www.swerea.se/en/ivf

 

Nostra OEKO-TEX sertifikaadid:

 

Kangad:

Oeko-Tex standard 100 I klass (alla 3-aastastele lastele sobivad kangad), nr SE 10-198. 

Oeko-Tex standard 100 II klass (täiskasvanutele sobivad kangad), nr SE 09-1762. 

Tooted:

Oeko-Tex standard 100 I klass (alla 3-aastastele lastele sobivad tooted), nr SE 14-198. 

Oeko-Tex standard 100 II klass (täiskasvanutele sobivad tooted), nr SE 16-198.

avatar